327445.pНапомена уредништва: Поштовани читаоци, настављамо са представљањем књига које су се појавиле на овогодишњем Сајму књига у Београду, које је приредио или превео уредник Саборника. У тексту који следи нешто више о књизи и аутору. Реч је о књизи "Духовни извори руске револуције" аутора Митрополита мурманског и мончегорског Митрофана Бадањина. Књигу је на српски језик превео Ранко Гојковић и објавила издавачка кућа „Бернар“.

Руски оригинал књиге изашао је у издању Свето-Тројичко Сергијеве лавре, а књигу је одобрио Издавачки савет Руске Православне Цркве.

На веома приступачан начин, схватљив широком кругу читалаца, уз истовремено изузетно висок степен како богословско, тако и историјског знања, ова књига пред србским читаоцем открива у суштини оно најважније што треба знати из тог периода још једне "руске смутње". А то су  - духовни корени те револуције. Мноштво запањујућих детаља о страшном сатанизму вођа како Фебруарке масонске, тако и Октобарске бољшевичке револуције, доводи до више него јасне спознаје - дубоко демонизовани људи у свом богоборачком пориву, благодарећи и дехристијанизацији руског друштва, довели су "Трећи Рим" у скоро столетно ропство богоборачких синова пакла...

327445.p

О аутору

МИТРОПОЛИТ МИТРОФАН (БАДАНИН)

Садашњи архијереј Мурмански и Мончегорски Митрофан (Бадањин) рођен је 27. маја 1953. године у тадашњем Лењинграду. Завршио је војно-поморску академију и у прошлости био поморски официр. Аутор је многих књига и публикација о историји Крајњег Севера. Морнарицу напушта 1997. године у чину капетана II класе и потом завршава Православни Свето-Тихоновски богословки институт. Монах постаје 2000-те године по благослову великог руског старца из Псковско-Печерске лавре, архимандрита Јована Крестјанкина. Ускоро постаје и магистар богословских наука и занима се хагиографским наслеђем Цркве. За епископа Североморског и Умског наречен је 2013. године а 2018. године улази у састав Вишег црквеног савета као председник Патријаршијске комисије за физичку културу и спорт. Прво је почетком 2019. године одређен за епископа Мурманског и Мончегорског да би већ 17. марта 2019. године био одређен за Митрополита Мурманског. Велики је поштовалац дореволуционарне Русије и истинским руским (и не само руским) монархистима у сећању је остала следећа његова констатација: „Однос према Цару-Страстотрпцу Николају II представља лакмус-папир за стање душе“…

САДРЖАЈ

Увод

Духовно страдање

Ко је заузео власт?

Генератори метежног духа

Лаж о изворима

Још једном о бољшевичкој митологији

Интелектуалац

Професионална мржња према Русији

Револуција ХVIII века

Ратнички атеизам

Проблем моралних баријера

Призивање демона

Револуционари у Цркви

Сила која задржава

Монархистичка идеја

Повратак изворима

Зло у свету

Цар и вође

Зашто 1937. година?

Закључак

Други чланци...
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com