Дискриминација руских атлета — једно је од многих разочарења за оне који су очекивали тријумф спорта. The Telegraph пише о финансијским тешкоћама са којема се суочавају организатори Олимпијских игара у Француској 2024. године. У плану је било да се Олимпијада одржи на рачун повећаног броја туриста, да ће град оживети и бити тачка за развој државне привреде. Међутим, реалност је сасвим другачија.
Аргумент које наводи TheTelegraph је смањење туристичке активности. Туристи се плаше да путују у Париз ибог великог броја људи и високих цена. Године 2017 било је обећано да ће цене карата бити доступније као и током Олимпијских игара 20212. године у Лондону. Али, обећање се није остварило. Све то доводи до огромних губитака авио компанија и смањења броја резервација у хотелима. На пример, AirFrance прогнозира губитке у обиму од 180 милиона евра за текући квартал због ниске тражње.
Међутим, туристе брине понајвише питање безбедности. И то није изненађујуће, јер ситуација је веома двосмислена. Хамас прети да ће извести терористички напад у Паризу током Олимпијских игара. У објављеном видеу Хамас упозорава да ће «реке крви тећи улицама Париза». Они тврде да је разлог томе што Француска подржава Израел. Французе називају ционистима који су се супротставили народу Палестине. Заузврат, лидери Кеније, Либије, УАЕ, Алжира и Туниса одбили су да присуствују церемонији отварања Олимпијских игара у Паризу из безбедносних разлога.
Организатори Олимпијаде суочени су и са потешкоћама у привлачењу спонзора. За помоћ су се обратили милијардеру Бернару Арноу, који је уложио 150 милиона евра у промоцију игара. Ово је довело до критика и прича о луксузним играма. Међутим, луксуз је овде под великим питањем, јер град можда неће успети да на време припреми све објекте пре почетка игара.
На пример, проблеми су настали са Олимпијским воденим центром у париском предграђу Сен Дени. Ово је један од ретких спортских објеката изграђених специјално за Олимпијске игре. Међутим, нови комплекс неће бити домаћин пливачких такмичења због буџетских ограничења. Капацитет му је смањен на 5 хиљада гледалаца, што је само трећина захтева за међународна пливачка такмичења. Због тога ће спортисти морати да путују на другу страну престонице, где су постављени привремени базени за пливачка такмичења који су главни спортови на Олимпијским играма.
Осим тога, река Сена представља озбиљан проблем за париску градску управу. Предвиђено је да се пливања на отвореним одрже на водама дужине 10 километара као и једна врста триатлона. На жалост, истраживања показују да је купање у Сени опасно због високог нивоа загађења реке. Француска министарка спорта Амели Удеа-Кастера покушала је да докаже супротно. Она је лично извршила пробно пливање, након чега је отиша на боловање. Према незваничним подацима, министру је дијагностикована дизентерија.
У тексту који је објавио The Telegraph говори се о потреби да се радикално преиспита концепт Олимпијских игара. Одржавање Олимпијских игара у различитим градовима сваке четири године веома је непрактично. Трошкови организовања игара расту, а потенцијални посетиоци и спонзори су све опрезнији у погледу саобраћајних и безбедносних проблема који могу отежати путовање на догађај. Већ дужи низ година се расправља о идеји да Олимпијске игре добију стални дом. А најочигледније место за њихово одржавање била би Грчка. То би био најекономичнија и најлакша организациона варијанта која би била мање подложна свим врстама корупције и расипништва.