Гојко Ранковић
Гласање у СБ ОУН још једном је очигледно указало на бујање нацизма у земљама „западног фактора“ и њиховим сателитима. Против Резолуције Руске Федерације о борби против неонацизма (119 држава гласало за, 53 против, 10 уздржано), гласале су САД, Немачка, Хрватска, Аустрија, Француска, Јапан, Белгија, Украјина, Бугарска, Канада, Словенија, Данска, Финска, Италија, Пољска и друге државе које су биле нацистичке или су данас вазали неонацистичких западних држава…
Међу тим сателитима у којима је неонацизам потпуно неприкривен већ деценијама, налази се и јужна србска покрајина, то јест, лажна држава Косово. Поред непрекидних провокација против преосталог србског становништва у окупираној покрајини, сада су неонацистичке власти на Космету покренуле и хајку против србских хуманитарних организација.
Тако је шиптарски часопис Коха позвао на линч хуманитарне организације „Српска солидарност“ која је у протеклој деценији организовала огроман број хуманитарних акција за наш народ на косову и Метохији (видети ОВДЕ).
Разлог – у Србији ова организација продаје регистарске таблице са натписом „Косово је срце Србије“. Па наравно да је Косово срце Србије, Косово је по Уставу Србије њен саставни део, Косово је по Резолуцији 1244 ОУН саставни део Србије, то што је то данас привремено окупирана територија нипошто не значи да Срби смеју да се одрекну своје свете земље. Пре свега важно је истаћи да наше хуманитарне организације немају своје чланство, буквално имају по 3-4 регистрована члана и сав рад на организацији прикупљања хуманитарне помоћи раде добровољни активисти који не жале труда да помогну у хуманитарним активностима. Дакле, сами чланови на пример поменуте Српске солидарности, не путују на Косово, тако да овакво писање Кохе представља бизаран притисак на људе који се баве хуманитарним радом.
У свом бизарном нападу на србске хуманитарне организације, Коха не може да се не дотакне и Русије. Сада им смета, замислите, што се донације за руски хуманитарни центар у Нишу могу уплатити и руским рубљама. Осећају да ће са падом неонацистичког режима у Украјини почети да падају и други неонацистички режими у Европи.
Влада Србије би морала да реагује код међународних институција и затражи да власти квази државе Косово прекину са притисцима на србске хуманитарне организације и њихове активисте.