- Србски устанички вођа Пера Сегединац убијен је у Будиму дивљачким мучењем на точку на данашњи дан 1735. године. Сегединац је подигао Србе на устанак против Аустријске власти у Бачкој, Поморишју и Посавини.
Власти римокатоличке Аустро-Угарске монархије у Бечу, ти представници „културних европских народа“, однеле су мртво тело Сегединца у Пешту и обесиле га, како би застрашили бунтовне Србе. Срби су се пре тога подигли на буну због мобилизације у аустријску војску, а устанак се проширио и међу српским сељацима. Пера Сегединац је ушао у србску епску поезију, а србски писац Лаза Костић написао је драму „Пера Сегединац“.
- На данашњи дан 1941. године, премијер Југославије Драгиша Цветковић у друштву шефа дипломатије Александра Цинцар – Марковића, тајно је отпутовао у Беч, где су 25. марта потписали уговор о приступању Југославије Тројном пакту. Влада је оборена војним ударом три дана касније, послије масовних демонстрација у Београду и другим градовима у Србији.
- На данашњи дан 1946. године упокојио се руски велемајстор Александар Александрович Аљехин, по многима највећи шахиста у историји те игре и једини који је умро као светски првак. Победио је 1920. године на првом шаховском првенству СССР-а и ускоро емигрирао из земље захваћене грађанским ратом. Титулу светског првака освојио је 1927. године после победе над легендарним Кубанцем Хозе Раул Капабланком, резултатом 6:3, уз 25 ремија. Титулу је одбранио у мечевима против руског велемајстора Јефима Богољубова 1929. и 1934, кога је победио са 15,5:9,5 и 15,5:10,5. Сета за напуштеном Отаџбином из које је побегао због црвеног терора, довеле су Аљехина у стадијум свакодневног алкохолисања и у таквом стању га је победио холандски велемајстор Макс Еве 1935. године, резултатом 9:8 уз 13 ремија. Међутим, оставивши алкохол, лагано је повратио титулу светског првака победивши Макса Евеа у реваншу 1937. године резултатом 10:4 уз 11 ремија.
- На данашњи дан 1948. године упокојио се руски религиозни филозоф Николај Александрович Берђајев. Оставио је значајан утицај на развој западноевропске филозофске мисли. Живот у јеретичкој средини учинио је да овај изузетно надарени мислилац у доброј мери изгуби оно што представља основни темељ сваког руског истинског мислиоца – непоколебљиво исповедање вере Православне.
- На данашњи дан 1999. године, повампирени нацифашизам олицетворен у НАТО-пакту, без одобрења Уједињених нација, започео је дивљачко бомбардовање србског народа. Тако су Срби постали једини народ на планети кога су западне силе у ХХ веку жестоко бомбардовале чак пет пута (У Првом светском рату, у Другом светском рату прво Хитлер 1941. године, а онда „савезници“ 1944. године, затим НАТО бомбардовање Републике Српске 1995. године и на крају бомбардовање Србије и Црне Горе 1999. године). Видимо како србска власт данас извлачи поуке из историје - хрлећи у патолошки брак са сопственим крвницима.
- На данашњи дан 2006. године Интерпол је повукао потерницу за ратним злочинцем, премијером Косова Агимом Чекуом, која је расписана на захтев власти Србије.
- На данашњи дан 2010. године упокојио се Олег Константинович Рогозин, отац Димитрија Рогозина, актуелног потпредседника владе РФ задуженог за војно-индустријски одбрамбени комплекс. Олег је још као малолетан младић учествовао у ослобођењу Смоленска од нациста, а цео послератни период, до своје смрти, посветио је војним наукама где је достигао високе резултате. Био је научни сарадник РАН, носилац највиших државних одликовања. Ивер не пада далеко од кладе, па је својом посвећеношћу јачања одбране Русије Олег „заразио“ и свог сина који је данас на челу руског војно-индустријског комплекса, о чијем је развоју његов отац 2005. године написао књигу.